JAK UDĚLAT Z MONTOVNY MOZKOVNU?

Stát, který je mozkovnou, je moderní stát, pro něž je věda a výzkum prioritou, a který se nebojí inovací. Stát, který využívá nejnovější technologie k tomu, aby občanům usnadnil život a fungoval maximálně efektivně. Stát, který usnadňuje vznik disruptivních start-upů, podporuje je v jejich začátcích, a ve kterém následně tyto úspěšné společnosti zůstávají a podílejí se na tvorbě hrubého domácího produktu. Stát, který investuje do rozvoje sektorů s vysokou přidanou hodnotou a který drží krok se světovými digitálními leadery.

Proč takový stát chtít? Jaké má výhody? A jak se v takový stát může Česko proměnit? O tom všem bude naše konference „Z montovny mozkovnou“ v Dolních Břežanech.

Konference bude rozdělena na tři tematické panely.

PANEL I: MODERNÍ STÁT

Proč máme vlastně chtít eGovernment a co to vůbec znamená? Je české prostředí připraveno na digitální stát? Jaká (bezpečnostní) rizika s sebou digitalizovaná státní správa nese? A kde lze brát příklady dobré (a horší) praxe? O úvodní slovo panelu jsme požádali Ondřeje Profanta, náměstka ministra pro místní rozvoj. V panelu vystoupí Pavel Kroupa (advokát, partner ve společnosti KroupaHelán), Rut Bízková (členka Rady vlády pro výzkum, vývoj a inovace), Jiří Bulan (konzultant v oboru digitalizace a bezpečnosti) a Eva Pavlíková(spoluzakladatelka a šéfka iniciativy Česko.Digital).

PANEL II: MODERNÍ PODNIKÁNÍ 

Jak vytvořit efektivní a funkční podhoubí pro inovace? Co je důležité při “rozjezdu” digitálního podnikání? Jak může stát podporovat soukromý sektor a jak může docílit toho, aby tu moderní firmy chtěly zůstat? Úvodního slova panelu se ujme Petr Třešňák, náměstek ministra průmyslu a obchodu. V panelu vystoupí Petr Ložek (vedoucí partner PwC, Technology Consulting), Tomáš Ditrych (advokát, partner Mavericks Legal), Petr Voplakal (Digital Transformation Manager, Středočeské inovační centrum) a Věslav Michalik (starosta Dolních Břežan).

PANEL III: JAK SE BUDUJE MOZKOVNA

Kterým projektům se digitální transformace povedla a které už dnes představují dobrý příklad “mozkovny”? Jaké překážky bylo třeba překonat, na co se aktuálně zaměřují a v čem vidí hlavní výzvy do budoucna? V posledním panelu zasedne Jana Polášek Filová(průmyslová digitalizace, spolupráce s univerzitami ve ŠKODA Auto), Ondřej Klamt (CTO Rohlik.cz), Michael Vích (PR manažer ELI Beamlines) a Tomáš Stegura (ředitel útvaru Digital ve skupině ČSOB). Závěrečného slova panelu i konference se ujme Petr Očko, náměstek ministra průmyslu a obchodu.

Právě o těchto tématech bude naše konference Z montovny mozkovnou pořádaná ve spolupráci s Konrad-Adenauer-Stiftung v ČR a na Slovensku.


Datum
25.3.2022


Čas
9:30 - 14:30


Místo konání
Dolní Břežany (ELI Beamlines)


Moderuje
Jan Nešpor, Michala Stupková


Stáhnout program konference


Ve spolupráci s: